Booking.com

ZENGİNLİĞİN SIRRI BABA İLE OLAN İLİŞKİMİZDİR...

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

✍🏻İşiniz var çalışıyorsunuz, geliriniz gayet iyi durumda, demek dişi ilke, dünya ana ve tabii kendi annenizle ilişkileriniz gereğince iyi. 
🤷‍♀️Buna karşı kazancınızda bereket yok. Ne yapsanız bir ev sahibi olamıyor, paranızın birikmesini sağlayamıyorsunuz. Hatta bu kadar gelire rağmen gelirinizi giderinize denkleştiremiyor, ay sonuna borçsuz ulaşamıyorsunuz.
Her şeyin bu kadar iyi olmasına rağmen birikim yapamamanızı bir türlü açıklayamıyor, neredeyse nazara, büyüye bağlıyorsunuz…


🙌🏼DİKKAT EDİN! 


Annenizle ilişkiniz gereğinden fazla iyi olabilir…
Para ile sorunları olan, parayı hayatına çekemeyen, çekse de elinde tutamayan, tasarruf yapamayan kişilerin %95 inin babası ile sıkıntısı, sorunları vardır.
👌🏻Para geliyor fakat geldiği gibi de gidiyor mu?


👉🏻Ailenizdeki düzeni gözden geçirin, keşke dediğiniz şeyler varsa orada RED etme vardır.(Anne Baba için )


...Anne baba anlaşmazlıklarında çocuk taraf olmak durumunda kalır ve annenin sevgisini kazanmak ister. Halbuki bu olmaması gereken bir durumdur çünkü anlaşmazlık baba ile anne arasındadır. Bu durumda da varlığının bir tarafını reddetmiş olur. Aslında kendi içindeki bir parçayı reddetmiş olur.
Bu da reddettiği için yoksunluk hissi ve derinlerde suçluluk hissi oluşturur.
Özellikle baba yaşamın neşe kaynağıdır. Babasını yargılayan çocuk aynı zamanda yaşamın neşe kaynağını da yargılamış ve reddetmiştir.
☝🏼Anne babamızı yaptıklarından dolayı yargılarsak içimizdeki cezacının harekete geçmesine engel olamayız. Suç cezasız kalmamalıdır, sosyal yaşam bizi ve vicdanımızı böyle eğitmiştir. İçimizdeki cezacının gücü anne babamıza doğrudan ceza vermeye yetmez. Bu nedenle biz çeşitli yollarla kendimize zarar ve böylece dolaylı olarak -kendi bünyemizde- ebeveynlerimize ceza verme eğilimine gireriz.
☝🏼Kendimize zarar vermek için önce küçük kazalar yaratırız. Ufak tefek yaralar alırız, çarparız, bedenimize zarar veriririz. Daha sonra hastalıklar gelir. Ağır hastalıklar yaratıp, başta bizi babamızdan ayrı tutmaya gayret eden annemizi cezalandırır, sonra da babamıza “bak senin yüzünden neler oldu gördün mü?” mesajı veririz. Giderek neşemizi yitirmeye, içimize kapanmaya başlarız. Bu halimiz ebeveynlerimizin canını yakan, onları üzen bir haldir ve bunu sevgiyle kullanırız onlara karşı… ⚖️Cezalandırma aslında bir dengeleme arzusudur. Eksik olanı sisteme katmak veya görünür kılmak adına yarattığımız bir yaklaşımdır. Neşeyle yakından bağlantılıdır.
☘️Neşe eril ilkeye daha yakın olması nedeniyle, çocuğun yaşamına babayla geçirdiği zamanlar yoluyla katılır. Ancak annesini kaybetmekten korkan çocuk, babasıyla giderek daha az zaman geçiriyor ve dolayısıyla daha az neşeye ulaşıyordur.
✍🏻KUANTUM FELSEFESİ DER Kİ YOKSUNLUK YOKSUNLUĞU ÇAĞIRIR. BU BİR TİTREŞİMDİR VE YAYDIĞI ENERJİ YOKSUNLUK ENERJİSİDİR.
 Baba eril enerjinin ailedeki temsilcisidir.
 Sağlamlığı, kalıcılığı ve neşeyi temsil eder.
 Para akışının babayla çok önemli bir bağı var.
 Babayı red eden çocuk NEŞEYİ de red eder.
 Paranın hayatınızda sağlam ve kalıcı olması için BABA ya EVET demeniz gerekir.
 BABA ya EVET demek ne demek? Babanızla ilgili kızgınlığınız, öfkeniz,kininiz varsa babaya EVET demek yani AFFETMEK zorundasınız.


alıntıdır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder