Booking.com

9 MAYIS PAZARTESİ ÇOK ÖNEMLİ!!!


9 Mayıs Pazartesi günü gökyüzünde nadiren gerçekleşecek olan bir olay meydana gelecek. Her türlü yazılı, sözlü, görsel iletişimi simgeleyen Merkür; Dünya ile Güneş”in arasından geçiş yapacak. Bir yüzyıl içinde bu olay sadece 13 defa meydana gelir, bakın bir yüzyıl diyorum. Bu yüzden 9 Mayıs günü gökyüzü açısından tarihi günlerden birine tanıklık edecek demek pek de hatalı olmaz. Bu geçiş esnasında Merkür tam olarak Güneş’in kalbinde olacak ve biz buna CAZİMİ deriz. 9 Mayıs günü gerçekleşecek olan Merkür’ün Güneş’in kalbinde olma olayının etkisi tam bir sene boyunca hissedilecek.

BU SAATLERİ NOT ALIN

Bir gezegenin Güneş’in kalbinde olması, Güneş ile bir gezegenin aynı burçta-aynı derecede-aynı dakikada yer alması demektir. Güneş yaşam veren olduğu için, eğer bir gezegen Güneş’in kalbinde olursa, evrende bir süreliğine o gezegenin dinamiği etkin oluyor demektir. Kısacası Güneş’i Kral gibi düşünürsek, Kral tahtını kısa bir süreliğine Merkür’e bırakıyor diyebiliriz.
Merkür, Güneş’in kalbinde olacağı için, Merküryen her türlü konuda bir şeyler yapmak için evrenin en doğru zamanı olduğunu gösterir. Merkür’ün Güneşin kalbinde olma hali 9 Mayıs günü aslında tamamında gözlemlenecek ama tam saat olarak 17:12 ile 10 Mayıs 07:41 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu saatleri not alın hemen! Neden mi ?

NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZE DİKKAT EDİN!
Merkür’ün Güneş’in kalbinde olması, evrenle olan iletişim bağının eksiksiz, tam bir şekilde gerçekleşeceğini gösterir. Evrenin sizin isteklerinizi net bir şekilde duyacağına işarettir, bu saatler arasında ağzınızdan çıkana, ne düşündüğünüze dikkat! Gerçekleşebilir. Bu saatler arasında, zihninizi boşaltıp isteklerinizi, dileklerinizi, ihtiyacınız olan şeylere odaklanın, tam, eksiksiz ve net bir şekilde! Evrenin bu açık kapılarını her zaman bulamazsınız. böyle zamanları iyi değerlendirmek lazım. Bu etkileşim BOĞA burcunda olacağından dolayı, belki finans, parasal konular, ekonominiz için bir şeylere odaklanırsınız veya işin içinde Venüs’te olacağından belki aşk-meşk konuları. Kim bilir?

Yapabiliyorsanız meditasyon yapmak, dua etmek, belki de isteklerinizi not almak yada size özel bağlantı kurma şekliniz nasılsa onu yapın. Veya belki de yazarsınız ve bir yerlere asarsınız… Artık orası size kalmış, evrenle direkt bağlantıda olacaksınız, bu şansı bu saatler arası bence çok iyi değerlendirin. Ben genelde böyle zamanlar yakaladığımda, yalnız kalmaya ve düşüncelerimi, isteklerimi, dileklerimizi öncelikle kendime odaklanarak en katıksız, en saf, en kalbimden geçtiği şekilde kağıda notlar almayı ve onu bir yere asmayı tercih ederim. Pek tabii herkesin yöntemi farklı olabilir bu konuda!

Bu sefer ki geçişin bir diğer önemli özelliği ise bizim için, Türkiye’den gözlemlenebiliyor olması. Çünkü daha önce ki en on 2006 yılında olmuştu, Türkiye’den gözlemlenememişti.
Bir sonra ki bu geçiş 11 Kasım 2019 yılında gerçekleşecek.
Evrenin arada bir olan açık kapılarını iyi yakalamak ve değerlendirmek gerek 🙂 Hadi bakalım hepinize kolay gelsin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder