Booking.com

NEFES !

Nefes Teknikleri ve Nefes Terapisi Nedir ?


Nefes teknikleri ;

Teknik kullanarak kişinin nefesten faydalanmasıdır. Kişinin fiziksel ve ruhsal yapısına, aynı zamanda rahatsızlığına göre, içindebulunduğu durumlarda kendini dengelemek ya da iyileşmek için kullanabileceği,  günün her saatinde ve her yerde özel bir güç gerektirmeden kolaylıkla uygulanabilecek çalışmalardır.
Temel nefes tekniklerinin amacı, kişinin ilgi ve dikkat potansiyellerini açmak, vücut biyokimyasallarını dengeleyerek mutluluğu yakalamayı sağlamak. Uyanık, farkında, dingin, zinde bir yaşam sürmeyi temin etmek, gizli kalmış potansiyelleri açığa çıkartmak, stres ve yorgunluk atmak, zihinsel düğümleri çözmek, başarı artırmak, koşulsuz sevgi ve koşulsuz kabulü yakalayarak birlik bilincine ulaşmak ve her ortamda dengede kalma kabiliyeti yakalamak ve bu sayede mevcut enerjilerini başka kişi ve olaylara aktarmayarak korumayı sağlamak, detoks ve botoks etkisi yaratmak, ciltte gençleşme ve iyileşme sağlamak


Çocuklar İçin Nefes

ÇOCUKLAR İÇİN NEFES TEKNİKLERİ 


Amaç ;

Çeşitli nefes teknikleri uygulamaları ve oyunlar eşliğinde çocukların bilinç, bilinçaltı, otonom sinir sistemi, hormonlar ve hücreler düzeyinde etkileşimler oluşturarak Bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerini sağlamak.
Çocukların hasta olmamalarını, doğru ve yeterli nefes almayı öğreterek nefes boşlukları oluşturmalarını sağlamak.
Beynin nefesten sorumlu medulla bölgesini eğiterek dokulara oksijen taşınmasını mükemmel hale getirmek, beyinin yeterli oksijen ve şeker ihtiyacını karşılamak, çocuğun tam gelişimini sağlayarak öğrenme kapasitesini ve konsantrasyonunu geliştirerek okul başarısını artırmak.
Çocuğun nefes eğitimine özen gösterilerek doğru nefesi öğrenmesini sağlamak ve hayatını her açıdan sağlıklı ve verimli geçirmesini sağlamak.

Holoterapi Nefes Terapisi

HOLOTERAPI NEFES TERAPISI NEDIR ?

Yunanca ‘Holos’= Bütünlük, ‘terapi’= ilerlemek, iyileşmek anlamına gelir. Holoterapi bir terapist kontrolünde yapılması gereken bütünsel terapi anlamını taşıyan, hızlı ve derin nefeslerle uygulanan yüksek oksijenlenme ile bilinçaltı şifalama çalışmasıdır. Bir diğer adı ile affetme ritüelidir.
1960’larda başlayan Psikiyatrist araştırmalar bilinçaltını ortaya çıkarma çalışmaları ile başlamış 2000’li yıllarda Amerika ve dünyanın birçok yerinde uygulanan Holoterapi Nefes Terapisi ismini almıştır.
Holoterapi nefes terapisi kişilerin teta seviyesine gelerek bilinçaltı kapılarının açılması sağlanır ve bu sırada hem bilinçaltı hem bilinç aynı anda açıktır. Bu seviyede kişinin bilinçli haliyle bilinçaltında kayıtlı olan kendisini engelleyen, kısıtlayan, durduran tüm blokajların çözülmesini sağlanır.

 Amaç ;

 Hızlı ve derin nefes alış verişlerle vücuda çok yoğun oksijen girişi sağlayarak bilinçaltının açılması sağlanır. Terapi sırasında vücut kendine yeni ayarlar yapar ve holoterapi seansları ile kişi hücresel ve hormonsal olarak fabrika (doğum anındaki ayarlar) ayarlarına dönüş sağlar.
Bu çalışma ile aynı zamanda bilinçaltı düzeyine inilerek bilinen ve bilinmeyen korkuların iyileştirilmesi ve bolluk kanalının açılması, saklı kalmış potansiyellerin açığa çıkması gibi birçok fayda sağlanır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder