Booking.com

BİLİNÇALTI KAYITLARINI DEĞİŞTİRME ÇALIŞMASI

Bizi hayatımızda yönlendiren en önemli noktamızın bilinçaltı kayıtlarımız olduğunu biliyorsunuzdur. Şimdi artık olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızı temizleme ve yerlerine olumlu kayıtları koyma zamanı geldi. Bilinçaltı kayıtlarımız çoğunlukla bizim çocukluğumuzda oluşur. İlköğretim çağlarında yaşadığımız olaylar ve deneyimler çok önemlidir. Özellikle Anneden, babadan ve okulda öğretmenler ve arkadaşlarımızdan aldığımız kayıtlar çok önemli. Orada oluşan tüm kayıtlar bizi hayat boyu yönlendirir. Bu bilinçaltı kayıtları ilerleyen hayatımızda karşımıza ego olarak çıkar. Hayatınıza göz attığınızda nerede bir direnç gösterdiğiniz yer nerede yargıladığınız yer varsa egonuz devrededir.
Bilinçaltını bir bilgisayarın hard diski olarak düşünebiliriz. Ekranda görülenler sizin gerçeğiniz veya yaşantınızdır. Yani bilinçaltınızdaki olumlu, olumsuz inançlarınızın hayatımıza yansımalarıdır. Nasıl bir bilgisayar programında direkt emir şeklinde komutlar veriliyor ise bilinçaltımız da komutlarımızı alır ve gerçekliğimize uyarlar.

Hayattan şikayet ettiğinizde bilinçaltımız şikayet ettiğiniz hayatı size vermek için talimatlarınızı sadakatle yerine getirir. Ne söylediğimize ,özellikle ‘tekrar ,tekrar’ söylediklerimize dikkat edelim.
Bilinçaltı virüs programınızı çalıştırmadığınızda dışarıdan gelen olumsuz telkinlerin etkisi altında kalabilirsiniz. Her gün arkadaşlarınızdan çok gülersek çok ağlayacağımızı, çocuğu olanın derdi olduğunu, paramız olunca düşmanlarımızın çok olacağını, hayatın zor olduğunu vs.. duyuyorsunuzdur. Devamlı dinleyince bilinçaltımız onun doğru olduğuna inanmaya başlar sonra da (çekim yasasından ötürü) gerçekliğinizde onun doğru olduğunu görürsünüz.
Hayatınızda baktığınızda bizi frenleyen bizi sınırlayan duygu ve düşüncelerimiz bizim bilinçaltı kayıtlarımızdır. Ve bunlar hayatımızı yönlendirir. Olumsuz bilinçaltı kayıtları genellikle korku olarak hayatımıza yansır.
Örnek olarak bir işyeri açmak istiyorsunuz. Bu düşünce aklınıza geldi ve düşünmeye başladınız. Karşınıza hemen bilinçaltında kayıtlı olan ne varsa o gelecektir. Eğer daha önce işyeri açma ile ilgili olumlu kayıtlar varsa onlar olumsuz kayıtlar varsa onlar gelecektir. Örnek olarak eğer daha önceden bu konuda bir yada bir kaç kez işyeri açtığınızda zarar ettiyseniz işyerini kapatmak zorunda kaldıysanız yada çevrenizden birileri bunu yaşadıysa ve sizde bunu gördüyseniz. hemen korkunuz devreye girecek ve size sen bu işi yapabilirmisin ya zara edersen, ya kapatmak zorunda kalırsan diyecektir. Korkularınız işbaşı yaptı ve sizi bir adım atmaktan engellemeye başladı. Aslında burda bilinçaltı kayıtlarının görevi sizi korumak, bilinçaltı olumlu yada olumsuz diye duyguları ayırmaz. Ona bizim bilincimiz anlam verir. Eğer sizin bilinçaltınızda işyeri açma ile ilgili korkular varsa, kesinlikle sizin işyeri açma deneyiminiz hüsranla sonuçlanır. İşyerini açarsınız ama bir süre sonra kaybetme korkusu sizi içten içe kemirmeye başlar ve sonuç hüsran olur ve sizde hemen ya ben bunu hissetmiştim dersiniz.
Tabiki hissettiniz bunu hayatınıza siz çektiniz. Olumsuzlukları düşünerek, o korkularla işyerini açtığınız için sonuçta sizin korkularınızın yansıması oldu.
Olumsuz duygulardan kurtulmak için neler yapabiliriz?
Biliyorsunuz korkuyla başa çıkmanın en iyi yolu korkuyla yüzleşmektir. Bizimde yapacağımız hareket tarzıda bu olacak, korkumuzla yüzleşeceğiz. Ama korkumuzla yüzleşirken o korku enerjisini değiştireceğiz hayatımıza etkisi değişsin.
Bilinçaltı temizliği için bir çok yöntem var. ben şimdiye kadar EFT- Duygusal Özgürleştirme Tekniği, Reiki, Quantum dönüşüm tekniği gibi yöntemleri deneyimledim. Bunlarla ilgili paylaşımları daha sonraki yazılarımda paylaşacağım.
Bugünkü yazımda deneyimlediğim en iyi teknik olan içsel temizlik konusunu paylaşmak istiyorum. İçsel temizlik konusu içimizdeki korku enerjisini sevgi enerjisine dönüştüren bir çalışma. Yaşamımızda herşey bir enerjidir, bizde bunları yönlendirme imkanını kullanacağız. Enerji akışını istediğimiz şekilde yaparsak istediklerimizi elde etmek kolaylaşacaktır.
Olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızın hayatımıza yansıması korkularımızdır. Korkularımızın temel nedeni bilinçaltı kayıtlarımızdır. Bizde olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızı temizlemek ve yerlerine olumlu kayıtları yerleştirebilmek için korkularımızı sevgi enerjisine dönüştürerek bilinçaltı kayıtlarımızı temizleyeceğiz.
Günlük yaşantımızda karşılaştığımız hiçbir olay ve kişi tesadüf, şans veya şansızlık olarak karşımıza gelmez. Bunu bilerek günlük olaylarımızı takip edersek, yani bu bakış açısıyla yaşantımıza bakarsak ve yaşadığımız her olumsuz olayın karşısında “Bu olay şu anda benim karşıma neden geldi?” sorusunu sorarsak olayların bize verdiği mesajı almaya kendimizi açarız. Korkuya doğru yol almaya başlarız.
Yaşadığımız bütün olaylar bizi içimizde bulmamız gereken ve dönüştürmemiz gereken günlere, olaylara, kişilere dolayısıyla içimizdeki korkulara ve bilinçaltımızdaki olumsuz kayıtlara götürür. Böylece kendimizden yıllarca sakladığımız ve altlara gömdüğümüz dönüşmesi gereken olayları bulmuş oluruz.
Bir olay anında sinirleniyorsak, öfkeleniyorsak, kızıyorsak, üzülüyorsak veya acı çekiyorsak aslında altta yatan bir korkumuzdan kaynaklanmaktadır. Bir olay anında yapacağımız şey o anda soracağımız
“Şu anda bana ne oldu?”
“Karşımdaki kişi bana ne yaptı ve kendimi nasıl hissettim?” soruları ile içimizde o gün çıkmayı ve fark edilip dönüştürülmeyi bekleyen korkuya doğru yol almaktır.
Yani yapmış olduğunuz hareketin altındaki korkuyu keşfedeceksiniz. Yapmış olduğunuz hareketi hangi korkunuz nedeniyle yaptınız. Egonuzun korkusu ne? O korkuyu doğru keşfedersek duygularımız, öfkelerimiz ve kızgınlığımız o anda daha da artar, bu da doğru korkuyu bulduğumuzun sağlamasıdır.
Bir korkuyu bulduğumuzda aşağıdaki korku çalışmasını yaparsak o an bizi etkileyen enerji tamamen değişecektir.
KORKU DÖNÜŞTÜRME ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?
Bu çalışmanın amacı, bedenimizdeki korku enerjisini sev****giye dönüştürmektir. Korkularımız ancak sevgi****ye dönüştüğünde bitebilir. Kızdığımız, öfkelendiğimiz, üzüldüğümüz anlarda aslında içimizdeki bir korku****muz tetiklenmiş demektir. Bu anlarda hangi korkumuzun tetiklendiğini bulmak ve o korkumuzu sevgiye dönüştürebilmek için, bu duygular içimizde yükseldiği anlarda kendimize şu soruları sormalıyız:
“Şu anda bana ne oluyor?”
“Ben şu anda ne hissediyorum?”
“Karşımdaki kişi bana böyle söyler veya yaparsa bana ne olur?”
Bu sorulara içinizden gelen cevaplardan, kızdığınız veya üzüldüğünüz o anda içinizde tetiklenmiş olan korkunu****zu veya korkularınızı bulmuş olursunuz. Korkularınızı bulduktan sonra, her bir korkunuz için aşağıdaki korku çalışmasını yaparsanız o an sizi etkileyen enerji tamamen değişecektir.
Benim ……..… korkum var.
Ben ……..… korkumu kabul ediyorum.
Ben ……..… korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben ……..… korkumu seviyorum.
Örnek
Benim çaresizlik korkum var.
Ben çaresizlik korkumu kabul ediyorum.
Ben çaresizlik korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben çaresizlik korkumu seviyorum.
Dedikten sonra derin nefes alıp verin ve bir kez daha tekrarlayın. Biraz evvel sinirlenmiş, öfkelenmiş haliniz sakinleşecek ve o anda ortaya çıkan korkuyu dönüştürmüş olacaksınız. Ancak bu yeterli değil.
Bunun ardından esas soruyu soracaksınız:
“Benim daha evvel hangi yaşadığım olayı dönüştürmem için bu olay yaşandı?” diye sorduğunuzda gözünüzün önüne geçmişte yaşadığınız ve belki bugüne kadar hatırlamadığınız bir olayın görüntüleri gelecek. Bu sefer o sahnede o halinize kaç yaşındaki haliniz olursa olsun ona sorular sormaya başlayın.
“Şu anda kendini bu olayın içinde nasıl hissediyorsun?”
O halinizin size söylediklerini, yani sizin o halinizin içinden ilk çıkan olumsuz cümleyi, yukarıdaki korku dörtlüğünün noktalı yerlerine yerleştirerek o cümlenin sizin içinizdeki anlamının bittiğini hissedene kadar aynı dörtlüğü bir kaç kere yüksek sesle tekrarlayın. Hemen arkasından bir olumsuz cümle daha çıkacak. Onu da dörtlüğe yerleştirip tekrarlayın. En son içinizden bir tane olumlu kelime çıkana kadar çıkan olumsuz bütün kelime ve cümleler için aynı işlemi yapın. O son olumlu kelime çıktığı zaman aşağıdaki beşlik halindeki bilinçaltı olumlama örneğindeki noktalı yerlere yerleştirerek bir kaç kere tekrarladığınız zaman siz o olumlamada söylediğiniz kelimenin anlamına gelmiş olursunuz ve artık sahne zaten dönüşmüştür.
Beşlik halindeki bilinçaltı olumlama çalışması örneği:
Ben ………….
Ben …………… biliyor ve inanıyorum.
Ben …………… kabul ediyorum.
Ben …………… kendimi takdir ediyorum.
Ben …………. şükrediyorum.
Çaresizlik korkusu için örnek olumlama
Ben çareyi içimdeki sevgide buluyorum. Benim çarem benim içimde.
Ben çaremin benim içimde olduğunu biliyor ve inanıyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu kabul ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için şükrediyorum.
Gözünüzün önüne bunun gibi arka arkaya veya çeşitli aralıklarla birçok sahne daha gelebilir. Hatırladığınız her sahnedeki korkunuzı yukarıda belirtildiği şekilde çalışın.
Örnek Korku Listesi:
Değişim korkusu
Güçsüzlük korkusu
Değersizlik korkusu
Kaybetme korkusu
Yetersizlik korkusu
Yokluk korkusu
Suçlanma korkusu
Esir olma korkusu
Aldatılma korkusu
Terkedilme korkusu
Bırakma korkusu
Ayrılık korkusu
Hata yapma korkusu
Dışlanma korkusu
Yenilme korkusu
Sahiplenilmeme korkusu
Beğenilmeme korkusu
İstenmeme korkusu
İz bırakamama korkusu
Bakılmama korkusu
Anlamama korkusu
Rezil olma korkusu
Bilememe korkusu
Onaylanmama korkusu
İşe yaramama korkusu
Yolunu bulamama korkusu
Geride kalma korkusu
Boşlukta kalma korkusu
Hastalık korkusu
Hayal kırıklığına uğrama korkusu
Unutulma korkusu
Acizlik korkusu
Uzaklaşma korkusu
Ortada kalma korkusu
Düşme korkusu
Kontrol edememe korkusu
Sevilmeme korkusu
Yalnızlık korkusu
Aşağılanma korkusu
Başarısızlık korkusu
Parasızlık korkusu
Yok olma korkusu
Çaresizlik korkusu
Güvensizlik korkusu
Kandırılma korkusu
Bırakılma korkusu
Kendini ifade edememe korkusu
Acı çekme korkusu
Kabul edilmeme korkusu
Muhtaç olma korkusu
İlgilenilmeme korkusu
Vazgeçilme korkusu
Reddedilme korkusu
Önemsiz olma korkusu
Özel olamama korkusu
Yanlış anlaşılma korkusu
Anlaşılamama korkusu
Bilinmeyen korkusu
Başa çıkamama korkusu
Kaybolma korkusu
İncitilme korkusu
Dağılma korkusu
Yetişememe korkusu
Ele geçme korkusu
Ölüm korkusu
Tercih edilmeme korkusu
Geri dönememe korkusu
Kopma korkusu
Yükün altında ezilme korkusu
Arada kalma korkusu
Kurtaramama korkusu
Kalabalık korkusu

Bu korkular, herkesin kendi sahnesinde kendi ifadesiyle duyguyu tarif etmesinden çıkmıştır. Siz de yaşadığınız olayların içindeki kendi tariflerinizden kendi korku kelimelerinizi veya cümlelerinizi tespit ederek korku dörtlüğüne yerleştirmelisiniz.
Bir örnek verecek olursak, 4 yaşında babanızla yaşadığınız bir olumsuz olay anında babanızın karşısında titrerken “Kendini nasıl hissediyorsun?” sorusuna o yaştaki haliniz “Kendimi güçsüz hissediyorum,” demez. O günkü haliniz, o yaştaki çocuğun bulunduğu bölge ve yörenin diline, konuşma tarzına, kendini ifade etme şekline dayanarak bir tarif yapar. Bu tarifi o noktada o enerjiyle çalışması gerekir.
Bundan da şunu anlıyoruz ki, çalışmanız gereken sahnelerde listeden ezbere hareket etmemelisiniz. Sizin kendi dilinizle olan ifadeleri yakalayın. Belki bu ifadelerinizin birkaç tanesinin toplamı sizin güçsüzlük korkunuzun enerjisidir. Ama önce tek tek küçük korku ifadelerini dönüştürmelisiniz.
Kaybetme korkusu olan bir kişi, çocukluğunda hep annesinin onu bırakıp gideceğini düşünebilir ve korkabilir. Bunun karşılığı, o yaşta, annesiz kalma korkusudur. O yaşı çalışırken kaybetme korkusu diye çalışırsanız doğru çalışmış olmazsınız. O anı çalışırken o çocuğun diliyle “Annesiz kalmaktan korkuyorum!” cümlesini ona aynı korku çalışması şeklinde yaptırın.
Çalışma esnasında esneme, kendini halsiz hissetme ve dilinizin sürçmesi gibi tepkiler hissederseniz bilinki doğru noktalara temas etmişsiniz demektir. Israrla üzerine gitmenizi tavsiye ederim.
Oturarak yaparken eline kağıt ve kalem almanız ve sorduğunuz soruların cevaplarını not alman olumsuz kayıtlarının tespitinde size kolaylık sağlayacaktır. Vermiş olduğunuz cevaplar içindeki gerçek korkularına ulaşmana imkan sağlayacaktır.
Örnek Korku çalışması ve olumlamalar:
************************************************** ********
Benim acizlik korkum var.
Ben acizlik korkumu kabul ediyorum.
Ben acizlik korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben acizlik korkumu seviyorum.
Derin nefes alıp veriyorsunuz ve kalbinizden pembe ışıklar çıktığını hayal ediyorsunuz. Ve kendinize yeniden Ne hissettiğinizi soruyorsunuz. Acizlik korkusu hala var mı? Eğer varsa Yeniden yukarıdaki dörtlüğe çalışıyorsunuz. Eğer korku ile ilgili bir şey kalmamışsa ya size bir olumlu cümle gelecektir. Ya da korkunuz yaşadığınız başka bir sahne gözünüzün önüne gelecektir. Olumlu bir kelime ya da cümle geldiyse aşağıdaki gibi olumlama çalışması yaparak olumlu düşünceyi bilinçaltınıza kaydedin. Eğer başka bir sahne geldiyse o sahneyi çalışmaya devam edin. Gözünüzün önüne olumlu bir cümle gelene kadar veya içinizden benin suçlanma korkum yak tepkisi gelene kadar. Bu çalışmalar esnasında eğer geçmişinizde bu konu ile ilgili kayıt çok fazla ise sahneden sahneye atlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda size tavsiyem arada aşağıdaki olumlamaları çalışmanızdır.
Ben her halimle yeterliyim.
Ben her halimle yeterli olduğumu biliyor ve inanıyorum.
Ben her halimle yeterli olduğumu kabul ediyorum.
Ben her halimle yeterli olduğum için kendimi takdir ediyorum.
Ben her halimle yeterli olduğum için şükrediyorum.
Ben bana yeterim.
Ben bana yettiğimi biliyor ve inanıyorum.
Ben bana yettiğimi kabul ediyorum.
Ben bana yettiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben bana yettiğim için şükrediyorum.
************************************************** *********************
Benim suçlanma korkum var.
Ben suçlanma korkumu kabul ediyorum.
Ben suçlanma korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben suçlanma korkumu seviyorum.
Derin nefes alıp veriyorsunuz ve kalbinizden pembe ışıklar çıktığını hayal ediyorsunuz. Ve kendinize yeniden ne hissettiğinizi soruyorsunuz. Suçlanma korkusu hala var mı? Çalışmaya yukarıda yaptığım açıklama doğrultusunda devam ediyorsunuz.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onaylıyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığımı biliyor ve inanıyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığımı kabul ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığım için kendimi takdir ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığım için şükrediyorum.
Ben hiç kimsenin deneyiminden sorumlu değilim.
Herkesin kendi deneyimini yaşamasına izin veriyorum.
Herkes kendi deneyiminin içinden geçmeye yeterli.
Ben kendi deneyimimin içinden geçmeye yeterliyim.
Bir sonraki yazımda kendi deneyimlerimi ve uygulama şeklimi anlatacağım.
Allahın sevgisi, rahmeti, bolluk ve bereketi üzerinize olsun.
Herşey gönlünüze göre olsun. Saygı ve sevgilerimle .
kömürün ağırlığı hemde psikolojik olarak. Acizlik, çaresizlik, utanma, adam yerine konulmama daha önce aklıma gelmeyen ne kadar korkum varsa gözlerimin önüne geldi. Önce acizlik korkumu devamında diğer korkularımı çalıştım.
Benim çaresizlik korkum var.
Ben çaresizlik korkumu kabul ediyorum.
Ben çaresizlik korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben çaresizlik korkumu seviyorum.
Kalbimden pembe ışıklar çıkarıyorum ve Devamında aşağıdaki olumlamayı tekrarladım.
Ben çareyi içimdeki sevgide buluyorum.
Benim çarem benim içimde.
Ben çaremin benim içimde olduğunu biliyor ve inanıyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu kabul ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için şükrediyorum.
Devamında
Benim kömür taşıdığım için utanma korkum var.
Ben kömür taşıdığım için utanma korkumu kabul ediyorum.
Ben kömür taşıdığım için utanma korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben kömür taşıdığım için utanma korkumu seviyorum.
Kalbimden pembe ışıklar çıkarıyorum ve Devamında aşağıdaki olumlamayı tekrarladım.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben olduğu gibi kabul ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben olduğu gibi kabul ettiğimi biliyor ve inanıyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben olduğu gibi kabul ettiğim için kendimi takdir ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben olduğu gibi kabul ettiğim için şükrediyorum
Devamında;
Benim adam yerine konulmama korkum var.
Ben adam yerine konulmama korkumu kabul ediyorum.
Ben adam yerine konulmama korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben adam yerine konulmama korkumu seviyorum.
Kalbimden pembe ışıklar çıkarıyorum ve Devamında aşağıdaki olumlamayı tekrarladım.
Benim her halimle tam ve bütünüm..
Ben her halimle tam ve bütün olduğunu biliyor ve inanıyorum.
Ben her halimle tam ve bütün olduğunu kabul ediyorum.
Ben her halimle tam ve bütün olduğunu bildiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben her halimle tam ve bütün bildiğim için şükrediyorum
Devamında derin bir nefes alıp verdikten sonra gözlerimi kapatıp ben bu durumu başka nerde yaşadım dediğimde sahneler peş peşe gelmeye başladı.
Ekonomik durumumuzun kötü olması nedeniyle yeterli paramız yoktu. Ailem çok çalışmak zorundaydı, yokluk içerisindeydik ve tabiî ki yaşamımızı sürdürmek için her fırsatı değerlendiriyordu ailem. Buğday tarlalarında buğdaylar biçilip toplandıktan sonra kalan buğday başaklarını toplarken buldum kendimi bir anda. Annemle beraber kendimi o tarlalarda buldum, devamında soğan tarlasında, patates tarlasında buldum. Bir anda büyük şaşkınlık içerisinde kaldım benim çocuklukta yaşadıklarım şimdi bana diyordu ki sen zengin olamazsın. Sen hayatını ancak başkalarının artıkları ile geçindirebilirsin. Ben o dünyaya nasıl ait olabilirdim ki? Hep başkalarından izin alarak bir şeylere sahip olmuşum. Hep tarlalarda başkaları ne der diye o stres içerinde mücadele içinde olmuştum. Ancak başkaları izin verirse bir şeylerin sahibi olmuştum.
Yukarıda yapmış olduğum çalışmalarla bilinçaltındaki kayıtlarımın büyük bir kısmını temizlediğimi düşünüyordum. Ama içimde hala o sahnelerle ilgili bir yerlerde çözemediğim konu vardı. O yaşlardaki kendime bu çalışmaları yaptırıyordum ama oradaki çocuk hala mahzun ve hüzünlü durmaktaydı. Büyük bir kısım temizlenmişti. Diğer çalışmalarımdan tecrübem oradaki sahnede gerekli tüm temizlikleri yaptığımda sahnedeki olumsuz durumun değişmesi farklı bir şeyler algılamamdı. Ama onu halledemiyordum. Bu konunun ne olduğunu bugün para ile yapmış olduğum çalışmada yakaladım. Aslında yapmam gerekenin çok basit olduğunun farkındaydım ama ne yapmam gerektiğini bir türlü bulamıyordum. Çalışmalar sonrasında oradaki çocuğa ne hissettiğimi sorduğumda çocuk sadece bakıyordu bir şey söylemiyordu. Ama bugünlerde okumuş olduğum EFT ile parasal blokajların çözülmesinde kullanılan cümlelerden birisi kafamda bir ışık yaktı ve hemen oradan öğrenip kendime uyarladığım cümle ile olumlamalar yaptım. Normalde olumsuz kelimeler içeren cümleler olumlama için tavsiye edilmezdi ama ben kullanmayı denedim.
Benim kimsenin artığına ihtiyacım yok.
Ben kimsenin artığına ihtiyacım olmadığını biliyor ve inanıyorum.
Ben kimsenin artığına ihtiyacım olmadığını kabul ediyorum.
Ben kimsenin artığına ihtiyacım olmadığını bildiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben kimsenin artığına ihtiyacım olmadığını bildiğim için Allah’a Şükrediyorum..
Devamında;
Ben kendi kendime yeterliyim.
Ben kendi kendime yeterli olduğumu biliyor ve inanıyorum.
Ben kendi kendime yeterli olduğumu kabul ediyorum.
Ben kendi kendime yeterli olduğum için kendimi takdir ediyorum.
Ben kendi kendime yeterli olduğum için Allah’a Şükrediyorum.
Ben değerliyim.
Ben değerli olduğumu biliyor ve inanıyorum.
Ben değerli olduğumu kabul ediyorum.
Ben değerli olduğum için kendimi takdir ediyorum.
Ben değerli olduğum için Allah’a Şükrediyorum.
Birden oradaki sahneler değişmeye başladı. Oradaki çocuk sırtından çuvalı bıraktı. Sonra arkadaşları ile oynamaya gitti. Mutlu ve huzurlu şekilde sokakta oynarken gördüm. Bu olayı yakalamamla birlikte devamında diğer sahneleri çalıştım, buğday, soğan ve diğer tarlalardaki sahneleri yukarıdakine benzer çalışmayla temizledim ve sonrasında garip bir şekilde bir anda gözlerimin önüne Bursa’da daha önce gezmiş olduğum maddi durumu iyi olanların oturduğu villaları ile ünlü bir semtte bir sokak geldi ve o sakaktaki evlerden birine araba ile girdiğimi gördüm. Daha önce orayı imgelediğimde o cadde ve sokaklarda gezmeye utanırken şimdi çok rahat bir şekilde o evlerden birisi gözümün önüne geldi. Hatta orda villa tarz evlerin bulunduğu başka yerleri neden gezmediğimi kendime sorgulamaya başladım. Benim için kritik olan bir sahneyi değiştirmeyi başarmıştım.
Şu anda bile yazdıklarım karşısında nasıl bir girdabın içerisinde yaşamış olduğumu hayret ederek bakıyorum. Bu sahip olduğum olumsuz kayıtlara rağmen elde ettiklerimin benim için oldukça büyük başarı olduğunu fark ettim. Bunun nedenini düşündüğümde son çocuk olmam nedeniyle bazı konularda ailemin gözüne girmek için yapmış olduğum davranışlardan elde ettiğim alışkanlıklar olduğunu fark ettim. Göze girmek için onlarda daha zeki olduğumu aileme göstermek zorundaydım. Ve benim okul hayatım ağabeylerimden çok daha iyiydi. Kısa yoldan ben hayata atılma şansına sahip oldum. Aile ve çevremde zeki, çalışkan ve efendi bir çocuk olarak biliniyordum ve örnek olarak gösteriliyordum.
Ancak daha sonra fark ettim ki bu bilinçaltı kaydı bana ilerleyen yaşamımda farklı bir şekilde dönmüş olarak hayatımı etkilemiş. Onu da yine korku çalışmaları sonrasında tespit ettim. Ben kontrolü kaybetmek istemeyen, hatayı kabul etmeyen, mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olmuşum. Başkaları ne der korkusu oluşmuş. Yaptığım iş için birilerinden onay almamın beni rahatlattığını, sorumluluk almayı sevmediğimi fark ettim. Kalıpların dışına çıkamayan, içine kapanık, kurallara uyan, pısırık birisi olduğumu fark ettim. Kural dışı bir şey yaparsam birileri tarafından yakalanacağımı, suçlanacağımı, kendimi kötü hissedeceğimi sahip olduğumu düşündüğüm saygınlığı kaybedip bir anda hiç olacağımı sanarak yaşamıştım. Geçmişten gelen bu duygularla aslında işte sahip olduğum makamın bana vermiş olduğu avantajları bile sahiplenemediğimi fark ettim.
Ben sahip olduğum makamın avantajlarını ve yetkilerini sahiplenemiyordum. Hep birilerinin desteğine ihtiyaç duyuyordum. Bu çalışmaları yapana kadar bu olayın nedenini bilmiyordum. Sadece kişilik yapım böyle diyerek insanlara hoş görünme adına kendi imkan ve yetkilerimi kullanmıyordum. İnsanların beni kullanmalarına müsade ediyor, bu durumdan rahatsız olmama rağmen bu yapımı değiştiremiyordum.
Bu siteyi yaklaşık 3 yıl önce kurmuş olmama rağmen kendi adıma hiçbir yazı yazmadım. İnternet bilgime ve teknik altyapımın avantajını kullanarak internetten bir çok yazıyı toplayım sitemde yayımladım. Kendimi hep gizledim. Farklı isimle, kod isimle insanlar ekledim. Ve Cevap verdim. Şu anda bu yazıyı yazıp sitemde yayımlamak benim için oldukça büyük değişim.
Siteme kendi resmimi koydum. İsmimi, mailimi, facebook adresimi yayınlamaya başladım. İnsanlara gerçek ismimle yardımcı olmaya başladım. Artık kendi fikirlerimi rahatça açıklayacak bir duruma geldim.
Bunların hepsini yapmış olduğum içsel temizlik çalışması sayesinde elde ettim. Ve bu çalışma dokümanlarını da burada paylaştım. Bu konuda dokümanı paylaştığım kişilerden olumlu geri dönüşümler aldım. Bundan sonraki günlerde bu konuda yaşadığım deneyimleri anlatmaya devam etmeye karar verdim.
Ben korkularımla yüzleşme cesaretini göstererek içsel temizliğimi yapmaya başladım. Hala da çalışmalara devam ediyorum. Bu sistemin gerçekten güzel bir çalışma olduğunu kalben inanıyorum. Sahip olduklarımızın paylaştıkça daha da çoğaldığını farkına vardım. Daha önce parasal zenginlik olan odak noktamı şimdi mutluluğa çevirdim. Ben temizliğimi yaptıkça, mutluluğu hedef aldıkça, parasal anlamda istediklerim zaten kendiliğinden gelecek şeyler olduğunu biliyorum.
Düşüncelerimin sizlerinde yaşantısında fark yaratması dileğiyle.
Herşey gönlünüze göre olsun. Saygı ve sevgilerimle
* ALINTI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder