Booking.com

KENDİNE DÜRÜST MÜSÜN?
KENDİNE DÜRÜSTLÜK ADINA 3 ŞEY 

Kendine karşı dürüst olmayı unutma. Nasıl ? Üç şeyi hatırlamak gerekiyor!

Bir: Ne olman gerektiğini sana söyleyenleri asla dinleme, kendi iç sesini dinle, sen nasıl olmak istiyorsun ? Yoksa hayatın harcanır gider .
İlgili resim
İki: Maske kullanma - bedeli ne olursa olsun dürüst kal !. Öfkeliysen öfkeli ol. Öfkesini bastıran insanın bedeninde blokajlar oluşur . Öfke iki noktadan , tırnak ve dişlerden boşaltılır . Uzun süre öfkesini bastıran insanlar daha çok yer , daha fazla sigara içer , daha fazla konuşurlar ; çünkü bir şekilde enerjiyi birazcık boşaltabilmek için çenelerinin çalışması gerekir . Ve öfkeli insanların elleri çirkinleşir , yamuklaşır . Herhangi bir şeyi bastırırsan bedende o duyguya karşılık gelen yer etkilenir. Ağlamak istemiyorsan gözlerin parlaklığını yitirir , çünkü gözyaşı gereklidir . Unutma , içten gelerek gözyaşı dökemezsen , gülemezsin de , çünkü bu diğer uçtur . Gülmek istiyorsan gül,yüksek sesle gülmenin ters bir tarafı yok .
İlgili resim
Üçüncüsü: Sahici olmaktır ; şimdiki zamana sadık kal, çünkü tüm yalanlar ya geçmişten yada gelecekten içeri sızar . Geçen geçmiştir , üzerinde durma , bunu bir yük gibi taşıma . Gereksiz yere gelecekle uğraşma , yoksa gelecek şimdiki zamanı ele geçirip yok eder ve henüz olmayanlar olmamıştır . Şimdiye sadık kal , işte o zaman sahici olacaksın. Şimdi burada var olmak , sahici olmaktır..
Osho

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder